Menu
HIP-HOP
Kto jest on-line?
5 osób jest online (3 osób przegląda Artykuły)

Członkowie: 0
Goście: 5

więcej...


I wszytko gra!
  Posted on Wed 19 Sep 2018 (842 Czytaj)

Hip-hop to my. On płynie tylko z nas - powiedział Taboo,  amerykański raper, z hip-hopowej grupy Black Eyed Peas. Nic, dziwnego, że hip-hop porywa tłumy, młodzi, zdolni wykonawcy odnoszą wielkie sukcesu, a już mali chłopcy (czasem również dziewczęta) marzą o karierze rapera. Ale jednak hip-hop to nie tylko słowa. Jak zadbać o warstwę muzyczną i nagłośnienie, żeby nasz rap dobrze brzmiał i żeby słuchało się go z przyjemnością? Oto kilka prostych rad.


 


Rap a instrumentyHistoria rapu jest też częściowo historią czarnych obywateli Stanów Zjednoczonych. Ten styl śpiewu, a właściwie recytacji wywodzi się jeszcze z kultur afrykańskich, w których wioskowy bajarz opowiadał legendy w rytm dźwięków bębna.
Współcześnie niemal nieodłącznym narzędziem hip-hopowych twórców są gramofony i syntezatory.


Wbrew pozorom instrumenty w muzyce rap odgrywają bardzo ważną rolę. Raperzy najczęściej wspomagają się takimi instrumentami jak: perkusja, fortepian, gitara...


Popularnym, powszechnie znanym sposobem na podkład muzyczny  jest beatboxing, czyli tworzenie rytmów za pomocą narządów mowy.
Jeśli masz ochotę możesz eksperymentować, łącząc rap na przykład z dźwiękami bębnów, saksofonu czy organów.


 


Nagłośnienie w studio


 


Chciałbyś urządzić studio muzyczne? Aranżacja studia to wyzwanie, którego realizacja zależy wielkości pomieszczenia oraz środków, którymi dysponujesz. Żadne studio nagrań nie odbędzie się bez mikrofonu pojemnościowego, to najważniejszy element, w który warto zainwestować. Obowiązkowe w studio są również mikser audio, komputer, słuchawki. Jeśli szukasz dobrej jakości sprzętu w przystępnej cenie zapoznaj się z szeroką ofertą sklepu Muzyczny.pl
Należy też, w miarę naszych wątpliwości, zadbać o odpowiednie wygłuszenie i adaptację akustyczną. Dzięki wygłuszeniu dźwięki z zewnątrz nie będą zakłócać nagrań, a my nie będziemy przeszkadzać sąsiadom. Z kolei adaptacja akustyczna sprawia, że muzyka będzie dobrze brzmieć w pomieszczeniu.
Dobrym rozwiązaniem będą na przykład panele akustyczne, możesz też użyć różnego rodzaju pianek lub gąbek.


 


Nagłośnienie podczas koncertówPodczas koncertu warto zadbać, żeby wszyscy słuchacze słyszeli nas równie dobrze. Publiczność prawdopodobnie nie będzie się dobrze bawić, gdy coś będzie nie tak z jakością dźwięku. Do tego konieczny jest sprzęt: mikrofony estradowe (przewodowe lub bezprzewodowe), kolumny, wzmacniacze. Muzyka nie może być ani głośna, ani za cicha. Powinna brzmieć czysto i wyraźnie, zarówno pod sceną, jak i w drugim końcu pomieszczenia. Basy powinny być wyważone.

undefined
Index :: E-mail
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.
 
Copyright 2005 - 2017 by Hip-Hop   
Powered by XOOPS